Kurs złota

Poniżej prezentujemy zbiorczą tabelę kursów metali szlachetnych: kurs złota, kurs srebra, kurs platyny i kurs palladu.

Słowem wstępu: cztery główne rynki, gdzie odbywa się handel złotem to Londyn, Nowy Jork, Zurich i Hongkong.
Poniższe informacje pochodzą z giełdy w Nowym Jorku i odświeżają się co 2 minuty (należy odświeżyć stronę aby zaktualizować kursy na stronie). Dane są pobierane z kanadyjskiego portalu kitco.com.
Tabela zbiorcza – aktualne kursy metali szlachetnychKursy oraz wykresy poszczególnych metali szlachetnych z ostatnich 24 godzin

Kurs Złota

Kurs złota

Kurs złota

Kurs Srebra

Kurs srebra

Kurs srebra

Kurs Platyny

Kurs platyny

Kurs platyny

Kurs Palladu

Kurs palladu

Kurs palladu

Powyższe ceny (m.in. kurs złota) wyrażone są w amerykańskich dolarach (USD) za uncję kruszcu.

Ze względu na to, że kurs złota i pozostałych metali szlachetnych na światowych giełdach wyrażony jest w dolarach amerykańskich (USD) na kurs złota w Polsce, zarówno w sprzedaży jak i w skupie, mają wpływ dwa czynniki: cena złota na giełdzie oraz kurs dolara. Dlatego dużym błędem początkujących inwestorów jest obserwowanie tylko jednego wykresu giełdowego: wykresu prezentującego notowania złota.

Kupując złoto w Polsce trzeba śledzić również relację dolara do złotówki USD/PLN. Żeby uzmysłowić sobie dokładnie problem, który opisuję prześledźmy poniższy przykład:

  • 1 uncja złota – cena za uncję 1500 USD – kurs USD/PLN: 3,10 zł = 4650 zł
  • 1 uncja złota – cena za uncję 1500 USD – kurs USD/PLN: 3,20 zł = 4800 zł

Jak widać powyżej zaledwie przy różnicy 10 gr na kursie dolara do złotówki, przy niezmienionej cenie złota różnica w cenie zakupu złota na terytorium Polski wyniesie ponad 3%. Zatem drodzy inwestorzy pamiętajcie aby śledzić kurs dolara aby dokładnie oszacować kurs złota wyrażony w złotówkach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *