PKO BP będzie handlował złotem

Największy bank w Polsce PKO BP będzie pośredniczył w sprzedaży złota oferowanego przez Mennicę Polską.

Jak poinformował bank PKO BP, złoto inwestycyjne można zamówić w niemal 1200 jego oddziałach. Nowa oferta obowiązuje już od 1 października. W tym czasie sprzedano złoto o wartości ponad 0,5 miliona złotych.

W ofercie PKO BP/Mennicy Polskiej znajdują się sztabki o gramaturze: 1 g, 5 g, 10 g, 20 g, 31,1 g (1 uncja), 50 g, 100 g, 250 g, 500 g i 1000 g. Nie jest zaskoczeniem, że w trakcie mijającego miesiąca największym zainteresowaniem cieszyły się najmniejsze ze sztabek.

Pomimo, że bank informuje, iż sztabki można „nabywać w oddziałach”, próżno liczyć na to, że wejdziemy do jednej z placówek z prosto z ulicy i wymienimy papierowe pieniądze na złoto. W oddziałach PKO BP złoto nie będzie przechowywane.

Takie rozwiązanie ma jednak duży minus: brak anonimowości – zamawiając złoto w PKO BP trzeba będzie podać dane. Bank zapewnia, że nie zamierza tych danych przetwarzać.

Co ciekawe, zamawiać złoto w PKO BP mogą jedynie osoby, które ukończyły 18 rok życia. W tej kwestii bank zasłania się przepisami Kodeksu Cywilnego. Aby kupić złoto nie trzeba być ani klientem PKO BP, ani posiadać konta osobistego.

Oczywiście równolegle do sprzedaży bank oferuje pośrednictwo w skupie złota po cenach rynkowych.

Według mnie przyłączenie się tak dużego banku do sprzedaży złota może pozytywnie wpłynąć w przyszłości na rynek i zachowania konsumentów. PKO BP ma w gronie swoich klientów znaczą ilość osób powyżej 50. roku życia. Są to często ludzie na emeryturze, którzy są skłonni odkładać część swoich dochodów na inwestycje w złoto.

Ofertę PKO BP znajdziecie tu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *