Złoty zegarek Apple

W dzisiejszym wpisie skupię się trochę bardziej na modzie niż inwestowaniu w złoto. Przedstawiam Wam złoty zegarek Apple Watch.

Firma Apple zaprezentowała najdroższy – na tę chwilę – smartwatch oferowany na świecie. Jego cena to, bagatela, 17 tys. dolarów co na chwilę obecną daje około 67 tys. zł. Koperta zegarka wykonana jest z 18-sto karatowego złota.

W ofercie Apple posiada 8 takich złotych zegarków w cenach od 10 do 17 tys. dolarów.

Czy inteligentny zegarek Apple jest wart swojej ceny? Oczywiście gdybyśmy patrzyli na niego z punktu widzenia inwestycji w kruszce to absolutnie nie! Za około 67 000 zł można kupić w przybliżeniu 450 g czystego złota. Tutaj jednak klient płaci za markę. A czy znajdą się klienci? Myślę, że tak, gdyż Apple ma swoich wiernych i bogatych wyznawców rozsianych na całym świecie.

W takim razie czy warto go kupić? To pytanie powinien sobie postawić każdy potencjalny klient – dodajmy bogaty klient – posiadający na wydanie lekką ręką 17 tys. dolarów.

Co można kupić w sklepie Apple zamiast kosmicznie drogiego złotego Apple SmartWatch? Za kwotę 17 tys. USD możemy nabyć po jednej sztuce każdego innego produktu oferowanego przez Apple.

Tablet, komputer stacjonarny, laptop, smartfon, tańsza wersja zegarka, iPod i kilka innych produktów razem wziętych nie przekraczają ceny jednego złotego zegarka Apple.

Jak na razie zegarek Apple dostępny jest m.in. w ich amerykańskim sklepie internetowym.

W Europie, np. w UK, SmartWatch Apple jest jeszcze droższy – 13 500 funtów brytyjskich za najdroższy model.

2 komentarze

  1. damian

    W życiu bym go nie kupił! 17 tyś dolców to 14 uncji na chwilę obecną!

  2. Tomi

    A ja jakbym miał pieniądze to bym kupił i schował do szafki. Za 20 lat taki sprzęt nabierze wartości kolekcjonerskiej. Niedawno czytałem o komputerze Apple z lat 80-tych za 200 tyś dolarów. Więc rynek gadżetów apple może rosnąć. Jednak taka inwestycja będzie obaroczona dużo większym ryzykiem niż zakup sztabek złota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *