oZłocie.pl

Złoto, Biżuteria, Biznes, Finanse

Finanse Złoto

Gdzie kupić złoto? Sprawdzone opcje

Magazynowanie złota było ulubioną inwestycją bogatych przez większą część historii, a złoto pozostaje najpopularniejszą inwestycją ze wszystkich metali szlachetnych. Złoto jest wymienne, przenośne i nadaje wartość na całym świecie. W tym artykule opisano cztery sposoby inwestowania w złoto. Najbardziej odpowiednia dla Ciebie metoda zależy od kwoty pieniędzy, którą musisz zainwestować, twoich celów inwestycyjnych, ilości ryzyka, które możesz zaabsorbować.

Gdzie bezpiecznie kupić złoto?

Zarządzaj swoim ryzykiem. Zbieranie i przechowywanie złomu stało się popularną strategią inwestycyjną. Ponieważ ceny złota stale rosną, kupowanie złomu stanowi mało ryzykowny sposób inwestowania w ten cenny surowiec. Zapytaj rodzinę i przyjaciół, czy mają złoto, którego chcą się pozbyć. Praktycznie każdy ma zepsute naszyjniki, uszkodzone pierścienie, niedopasowane kolczyki i inne formy złomowanego złota, które chętnie zamieniłyby w gotówkę. Ustal cenę, z której będą zadowoleni, pozostawiając dużo miejsca na zysk. Zamieść ogłoszenie w gazecie. Poproś o wyświetlenie reklamy zarówno w sekcji niejawnej, jak i sekcji poszukiwanej pomocy w lokalnej gazecie. Większość ludzi, którzy szukają pomocy, szukają reklam, są w pewnym trudnej sytuacji finansowej, więc umieszczenie oferty reklamowej, która pomoże im zarobić pieniądze, sprzedając ci złoto. Złoto to jedyne prawdziwe zabezpieczenie przed tego rodzaju niestabilnością.

Kupno złota

Zdecyduj, jaki rodzaj złota inwestycyjnego chcesz kupić. Masz do wyboru złote monety, sztabki złota i złotą biżuterię. Przykładami historycznych złotych monet, które nie sprzedają się po nadmiernej cenie w stosunku do ceny złota, ponieważ zawierają tylko 90 procent złota, są: suweren brytyjski, gwinea brytyjska, hiszpańskie escudo. Problem z zakupem złotej biżuterii jako inwestycji polega na tym, że płacisz premię za kunszt i celowość projektu. Każda biżuteria oznaczona 14 karatami lub mniej będzie niższa od jakości inwestycji, a każda odsprzedaż w celu zainwestowania będzie miała wpływ na konieczność rafinacji złota. Z drugiej strony można zbierać antyczne lub zabytkowe złoto za bardzo niewiele na wyprzedażach nieruchomości i podobnych aukcjach, na których sprzedawca może nie rozpoznać prawdziwej wartości metalu. Starsze elementy mogą mieć większą wartość ze względu na swój wyjątkowy kunszt, więc może to być lukratywny i przyjemny sposób na zbieranie złota. Znajdź źródło, które sprzedaje złoto. Często dealerzy, domy maklerskie i banki sprzedają zarówno monety, jak i sztabki. Oceniając dealera, sprawdź, jak długo prowadzą działalność, niezależnie od tego, czy są certyfikowani przez przemysł lub organ rządowy.