oZłocie.pl

Złoto, Biżuteria, Biznes, Finanse

czyszczenie srebrnej biżuterii
Biżuteria

Niezawodne sposoby na czyszczenie srebrnej biżuterii

Utrzymanie nienagannego stanu srebrnej biżuterii wymaga jej regularnego i bardzo dokładnego czyszczenia – prawidłowa konserwacja srebra zapobiegnie powstawaniu nieestetycznych plam i brzydkiego, ciemnego nalotu.

Czyszczenie srebrnej biżuterii – najlepsze sposoby

Czyszczenie srebra to dość prosta sprawa – do utrzymania pięknego wyglądu srebrnych ozdób w zupełności wystarczą materiały, które z łatwością można znaleźć w domu. Przy wykorzystaniu domowych sposobów czyszczenia srebrnej biżuterii należy jednak zachować środki ostrożności, dzięki którym uniknie się jej trwałego uszkodzenia lub zabrudzenia. Warto pamiętać również o tym, że czyszczenie srebrnej biżuterii powinno rozpocząć się od sprawdzenia, czy dany środek nie pozostawia trwałych plam – próbę tego typu najlepiej będzie wykonać w niewidocznym miejscu, takim jak wewnętrzna strona pierścionka, kolczyka czy bransoletki.

Jednym ze sprawdzonych sposobów na czyszczenie srebrnej biżuterii jest między innymi sól kuchenna, która w połączeniu z folią aluminiową pomoże w skutecznym usunięciu ciemnego nalotu. Do przeprowadzenia zabiegu czyszczenia biżuterii potrzebna będzie niewielka miseczka wyłożona folią aluminiową, w której umieszczona zostanie biżuteria. Do miseczki należy wlać szklankę gorącej wody, w której rozpuszczona została łyżeczka soli. Po upływie kilku godzin ciemny nalot powinien całkowicie zniknąć.

Czyszczenie srebrnej biżuterii pastą do zębów – efekty

Czyszczenie srebrnej biżuterii przy użyciu pasty do zębów to niezwykle prosty i skuteczny sposób na przywrócenie ozdobom blasku i nieskazitelnego wyglądu. Należy pamiętać o tym, że pasta do zębów wykorzystywana do czyszczenia srebrnej biżuterii nie powinna mieć właściwości wybielających, gdyż mogłaby spowodować trwałe odbarwienie powierzchni srebra. Dodatkowo decydując się na czyszczenie srebra pastą należy wybrać produkt o niskiej zawartości sodu, który mógłby wpłynąć destrukcyjnie na delikatną strukturę srebra.

Czyszczenie srebrnej biżuterii przy pomocy pasty należy rozpocząć od nałożenia niewielkiej ilości produktu na miękką szmatkę i delikatnego przetarcia całej czyszczonej powierzchni. Po zakończeniu czyszczenia wystarczy przepłukać biżuterię w chłodnej wodzie.

Soda na przebarwienia na srebrnej biżuterii

Kolejny sprawdzony sposób na zachowanie nienagannego stanu srebrnej biżuterii to użycie sody. Mieszanka powstała na skutek połączenia sody z wodą pomoże w usunięciu przebarwień, przywracając ozdobom jednolity kolor i blask.

Pastę wykonaną z sody należy nakładać przy pomocy delikatnej ściereczki, dokładnie czyszcząc całą powierzchnię biżuterii. Po zakończeniu zabiegu czystą biżuterię wystarczy wypłukać w zimnej wodzie.