oZłocie.pl

Złoto, Biżuteria, Biznes, Finanse

przechowywanie biżuterii
Biżuteria

Przechowywanie biżuterii – jak robić to prawidłowo?

Bez względu na to, czy nasza kolekcja biżuterii jest naprawdę imponująca, czy też dopiero zaczynamy jej gromadzenie, musimy pamiętać o tym, jak ważne jest przechowywanie jej we właściwy sposób. Tylko wiedza na temat tego, na jakich zasadach powinno się ono odbywać, może przyczynić się do tego, że biżuteria przetrwa przez lata w idealnym stanie

Przechowywanie biżuterii – najważniejsze wytyczne

Biżuteria jest wymagająca i to, jak ją traktujemy, może się jej nie spodobać. Nie przepada zarówno za kontaktem z kurzem i wodą, jak i z kosmetykami oraz detergentami. Także przechowywanie biżuterii w miejscu nasłonecznionym nie jest wskazane, bo może szybko utracić charakterystyczny dla siebie blask.
Jedna z podstawowych zasad mówi o tym, że biżuteria powinna być przechowywana tam, gdzie jest sucho. Może być to zarówno sypialnia, jak i garderoba, pewne jest jednak to, że łazienka nie jest dla niej właściwym miejscem. Nie można też zapominać o tym, że srebro nie lubi światła – nie tylko słonecznego, ale również sztucznego. Jeśli więc jesteśmy dumni z naszych kolczyków albo bransoletki, przechowujmy je w zamknięciu. Warto poświęcić też chwilę uwagi biżuterii wykonanej z kamieni szlachetnych, która jest przez nas zakładana stosunkowo rzadko. Przechowywanie biżuterii tego typu powinno odbywać się w taki sposób, aby jej poszczególne elementy nie stykały się ze sobą.

Przechowywanie biżuterii – najciekawsze sposoby

Biżuterię można przechowywać na co najmniej kilka sposobów, a jednym z najciekawszych rozwiązań są stojaki na biżuterię. Te okazują się propozycja najbardziej funkcjonalną w odniesieniu do biżuterii regularnie używanej. Sprawiają, że zawsze znajduje się ona pod ręką, a jednocześnie przeciwdziałają jej odkształcanie się. Przechowywanie biżuterii na stojaku jest też chwalone dlatego, że sam stojak może być fantastycznym elementem dekoracyjnym w pomieszczeniu, do którego trafia.
Cennej biżuterii, która jest zakładana jedynie od czasu do czasu, nie warto jednak trzymać na widoku. W takim przypadku stojak nie musi być wcale najlepszym rozwiązaniem, dobrze więc, jeśli jego miejsce zajmie pudełko lub stylowe puzderko. Rozwiązanie to sprawia, że do biżuterii nie dostaje się ani wilgoć, ani kurz, pudełko stanowi też świetną ochronę delikatnych elementów przed promieniami słonecznymi. Najlepszą opcją wydają się w tym kontekście pudełka, które już na etapie ich produkcji zostały pomyślane jako rozwiązania przeznaczone właśnie do przechowywania biżuterii. Zwykle są wyłożone delikatną, aksamitną wyściółką, posiadają też specjalne przegródki, które chronią poszczególne elementy biżuterii przed uderzaniem o siebie.