oZłocie.pl

Złoto, Biżuteria, Biznes, Finanse

Ciekawostki Złoto

Przetapianie złota na sztabki

Może masz złotą biżuterię, którą chcesz stopić. Lub jesteś artystą lub projektantem biżuterii, który chce stworzyć nowy projekt poprzez stopienie złota. Istnieje kilka sposobów stopienia złota w domu, chociaż zawsze należy bardzo uważać, aby zachować bezpieczeństwo podczas topienia złota, ponieważ wymaga ono ekstremalnego ciepła.

Jak przetopić złoto na sztabki?

Potrzebujesz odpowiedniego sprzętu do stopienia złota. Tygiel to pojemnik specjalnie zaprojektowany do przechowywania złota podczas topienia, ponieważ może wytrzymać ekstremalne ciepło. Tygiel jest zwykle wykonany z grafitowego węgla lub gliny. Temperatura topnienia złota wynosi około 1943 stopni Fahrenheita. Oprócz tygla potrzebujesz pary szczypiec, aby przesunąć tygiel i przytrzymać go. Muszą być wykonane z materiału żaroodpornego. Jeśli nie masz tygla, domowa metoda wykorzystuje ziemniaka do stopienia złota zamiast tygla. Aby użyć tej metody, wytnij otwór w ziemniaku i umieść w nim złoto.

Przetapianie złota na sztabki to proces, który zajmuje sporo czasu

Spróbuj użyć pochodni propanowej do stopienia złota. Jak wspomniano wcześniej, musisz zachować szczególną ostrożność w kwestiach bezpieczeństwa, jeśli zamierzasz używać pochodni. Jednak pochodnia stopi złoto w ciągu kilku minut. Złoto należy umieścić w tyglu. Następnie umieść tygiel na ognioodpornej powierzchni i skieruj pochodnię w stronę złota w tyglu. Jeśli najpierw dodasz boraks chemiczny do złota, możesz go stopić w niższych temperaturach, co może być potrzebne, jeśli używasz pochodni. Ostrożnie spuszczaj pochodnię powoli, jeśli w tyglu znajduje się drobno sproszkowane złoto. Za pomocą pochodni przytrzymaj płomień powyżej złotego proszku i powoli wykonuj okrężne ruchy. Gdy proszek zacznie się rozgrzewać i zmieni kolor na czerwony, możesz zacząć powoli włączać pochodnię, aż proszek stanie się bryłką. Kształtuj swoje stopione złoto. Musisz zdecydować, co zrobisz ze stopionym złotem. Być może chcesz je sprzedać w nowej formie. Forma powinna być wykonana z podobnego materiału jak tygiel.