oZłocie.pl

Złoto, Biżuteria, Biznes, Finanse

Biżuteria Złoto

Esencja kobiecości – O czym mówią kamienie szlachetne

Biżuteria pierścionki zaręczynowe diamenty też bransoletki, wszystkie te przedmioty to najlepsi przyjaciele kobiety. I każdy mężczyzna powinien poznać swych sprzymierzeńców. Artykuł ten może stać się vademecum dla każdego nowoczesnego mężczyzny, dla którego ważne jest nie tylko psychologiczne podejście do tematu, w którym często logika zawodzi, ale także cenna jest wiedza stosowana w praktyce.

Dzisiejsze zajęcia traktują o gemmologii, czyli o tym, co mówią kamienie. Dodajmy kamienie szlachetne. Oprawne w złoto lub srebro. Dwa najpopularniejsze metale nieustępujące szlachetnością wszystkim wymienionym poniżej minerałom. Pewną odmianą i urozmaiceniem są pierścionki zaręczynowe białe złoto oprawione. Natomiast pierścionki zaręczynowe srebrne stanowią ekonomiczną alternatywę dla wyrobów angażujących znaczne zasoby finansowe. Przecież fizyczny przejaw okazanych uczuć nie musi rujnować mężczyzny. Dostępne są pierścionki zaręczynowe tanie, ale zaprojektowane ze smakiem i wykonane z dbałością o szczegóły.

A oto krótka lista kamieni szlachetnych, które pasują do każdego typu urody niewieściej i opisują dobrze ludzkie wnętrze.

1. Diament, czyli niezłomny

Pierścionki zaręczynowe z brylantem to szczyt wysublimowania. Spośród kamieni szlachetnych najcenniejszy. Patrząc na kunsztownie oszlifowany diament, nie widzimy w nim pospolitego węgla, z którego się składa. Diamenty powstają jak Feniks z popiołu wykuwane w kuźni ziemi.
Diament jest strażnikiem porządku i stoi na straży wierności. Nieznoszący obłudy poplecznik słońca, które stworzyło budulec na ten piękny kamień.

Więcej informacji i możliwość zakupu online: https://luva.pl/pierscionki-z-brylantem

2. Szmaragd − oznaka wiosny

Kamień koloru natury. Jego zieleń jest dojrzała i tryska witalnością. Wyjątkowo ceniony przez gemmologów i rękodzielników. Jego kolor uspokaja i co dowiedziono działa zbawiennie na ludzki wzrok.

3. Rubin, jak krew karminowy

Odnosi się do żywiołu ognia. Mężny i miłosierny. W symbolice chrześcijańskiej jest objawieniem krwi pańskiej przelanej na krzyżu. Uważany jest też za amulet dla małżeństw z dorobkiem, który może uchronić od zdrady.

4. Szafir, dar prosto z nieba

Symbolizuje czystość i nieśmiertelność. Rzymianie razem z ludami zamieszkującymi dorzecze Nilu czcili go jako rzecznika prawdy i sprawiedliwości. W związku buduje relacje partnerskie.

5. Turkus, jak papierek lakmusowy

Kiedy blednie lub zmienia kolor, jest oznaką podupadającego zdrowia. Od zawsze był kamieniem dziewic i mężatek na progu związku. Chroniąc przed nieszczęściami, poleca się go wszystkim, którzy w swym życiu sporo ryzykują.

6. Granat − wybuchowy gadżet

Krwisty i płomienny. Wpływa pobudzająco na naturę ludzką. Jest oznaką ognistego i erotycznego uczucia. W połączeniu z intuicją pobudza zmysłową fantazję.

7. Tanzanit − prezent z Afryki

Barwą przypomina szafir. Na początku był z nim mylony. Bardzo rzadki i cenny. Rzadszy niż diamenty. Jego symbolem jest wyszukana elegancja.