oZłocie.pl

Złoto, Biżuteria, Biznes, Finanse

Finanse Złoto

Giełda złota – kupuj i sprzedawaj

Na giełdzie złota możesz kupować i sprzedawać zasoby złota. Oferowane ceny będą się różnić w zależności od ilości zasobów, które próbujesz kupić lub sprzedać. Kiedy ktoś sprzedaje zasób, sprzedana ilość trafia do akcji w zamian za złoto. Dzięki tej transakcji całkowite zapasy tego zasobu rosną, a cena zakupu spada. Gdy ktoś zakupi zasób, kwota jest odejmowana od stada i wysyłana do gracza, następnie złoto jest odejmowane od niego, w wyniku czego koszt zakupu tego zasobu wzrasta, ponieważ zasoby są mniej dostępne.

Kupno i sprzedaż złota na giełdzie

Wartość zapasów giełdowych to bieżąca ilość zasobu w magazynie. Zapasy rosną za każdym razem, gdy ktoś sprzedaje ten zasób na giełdzie złota. Każdy typ zasobów ma maksymalny limit zapasów w ramach wymiany złota. Po osiągnięciu tego maksimum nie można sprzedać więcej tego zasobu, dopóki zapasy nie spadną poniżej pułapu maksymalnego przez osobę kupującą zapasy za złoto. Jednak limit ten będzie się zmieniać w czasie w zależności od wykorzystania. Kurs wymiany – pokazuje aktualny kurs zakupu zasobu. Stawka będzie się stale zmieniać w zależności od tego, co jest dostępne do zakupu. Koszty kupna i sprzedaży zostaną dostosowane, aby zapewnić najlepsze stawki przy korzystaniu z giełdy. Tę zmianę możesz nawet zauważyć, gdy patrzysz na ofertę, ponieważ cena może się dostosować podczas dokonywania transakcji na ekranie ostatecznego potwierdzenia.

Inwestowanie w złoto na giełdzie

W dzisiejszych czasach giełda złota cieszy się ogromną popularnością. Wykres cen złota pokazuje aktualną cenę złota na profesjonalnym rynku złota.Ten wykres przedstawia również dane historyczne z 20 lat, dzięki czemu możesz zobaczyć długoterminowy trend. Dane bieżące i historyczne są dostępne w siedmiu różnych walutach. Wykres cen złota pozwala wybrać żądaną walutę spośród dolarów amerykańskich, dolarów australijskich, dolarów kanadyjskich, euro, jena japońskiego, franków szwajcarskich i funtów brytyjskich. Rzeczywista ilość złota i gotówki zwykle zajmuje dwa dni robocze, aby zaksięgować na koncie. W przypadku zakupu środki pozostają na koncie i są zarezerwowane do czasu rozliczenia złota. Podobnie w przypadku sprzedaży, kruszec, który sprzedajesz, jest zarezerwowany na twoim koncie, dopóki nie otrzymasz gotówki, zwykle po dwóch dniach roboczych.