oZłocie.pl

Złoto, Biżuteria, Biznes, Finanse

jak kupić złoto
Złoto

Jak kupić złoto?

Złoto jest jednym z najpewniejszych środków lokowania oszczędności. Należy jednak wiedzieć, że w tym wypadku również trzeba brać pod uwagę możliwość utraty pieniędzy.

Jak kupić złoto w Polsce?

Wiele osób zastanawia się jak kupić złoto, ale zupełnie pomijają kwestię inflacji oraz spadek kursu na giełdzie. Najlepiej inwestować tylko tyle, ile można stracić. Dostępne są różne alternatywne formy inwestowania w złoto, czyli najczęściej zakup kontraktów terminowych. Trzeba jednak pamiętać, że spółki oraz fundusze z reguły opierają się wyłącznie na spekulacji, a nie złocie. Zasada ta nie obowiązuje jednak w przypadku zakupu fizycznego złota. Może się jednak zdarzyć sytuacja, że państwo nakaże obywatelom zwrócić całe złoto. Taka sytuacja miała miejsce w 1933 roku, a rozporządzenie wykonawcze zostało wtedy podpisane przez prezydenta Franklina Roosevelta. Nie zmienia to jednak faktu, że w dzisiejszych czasach złoto jest prawdopodobnie najlepszym sposobem na przechowywanie oszczędności. Zwłaszcza w czasie inflacji oraz kryzysów doceniany jest kruszec. Złoto pozostaje niewzruszone w momencie, gdy spada siła nabywcza pieniądza. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że od 1970 roku cena uncji złota wzrosła aż 35-krotnie. Spadek wartości pieniądza jest skutkiem masowego drukowania pieniędzy przez państwa.

Jak kupić złoto w sztabkach?

Złoto od zawsze było uznawane za najlepsze zabezpieczenie oszczędności przed inflacją. Gdy wybuchnie inflacja to złoto dostosuje swoją wartość do podaży pieniądza, a w efekcie podrożeje. Jeżeli zastanawiasz się jak kupić złoto to możesz to zrobić nawet bez wychodzenia z domu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło „złoto inwestycyjne” i wybrać dilera. Złoto można kupić także w mennicy państwowej, ale trzeba pamiętać, że jest to jeden z najdroższych sprzedawców, dlatego zwyczajnie się to nie opłaca. Przy każdym większym zakupie można się starać o rabat, dlatego opłaca się zapytać. Cena złota jest uzależniona od marży dilera i ceny właściwej po kursie. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście sztabki złota. Złotą sztabkę zdecydowanie łatwiej jest sprzedać w czasach pokoju niż monetę. Jest obecnie naprawdę duży popyt na taką formę złota. Na uwagę zasługuje fakt, że najtańsze sztabki kosztują 200-300 zł i ważą 1 gram. Za 1-uncjową sztabkę trzeba już zapłacić 5000 zł. Bezpieczniej jednak inwestować w złote monety, które są trochę droższe, ale będą zdecydowanie lepszym środkiem płatniczym na wypadek wojny. Najlepiej brać pod uwagę oczywiście monety bulionowe, które są sklasyfikowane jako legalny środek płatniczy. Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć jak kupić złoto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.