oZłocie.pl

Złoto, Biżuteria, Biznes, Finanse

sztabki srebra
Złoto

Czym są sztabki srebra?

W obecnych czasach srebro inwestycyjne w formie fizycznej jest do kupienia w kilku rodzajach. Bardzo popularne są srebrne sztabki oraz srebrne monety bulionowe. Warto zaznaczyć, że kryzys ekonomiczny wpłynął na to, iż ceny szlachetnych kruszców wzrosły i stały się bardzo dobrym sposobem na bezpieczną formę inwestycji. Bardzo dużo inwestorów stawia na złoto, jednakże warto też inwestować w srebro – głównie z uwagi na stale rosnącą od wielu lat podaż pieniądza.

Czy warto inwestować w złoto?

W zeszłym roku inwestowanie w złoto było trafioną inwestycją. W obecnym natomiast eksperci na całym świecie szacują, iż srebro będzie osiągać rekordowe ceny. Wiele osób zastanawia się, skąd tego typu przewidywania. Warto zaznaczyć, że na rosnącą cenę tego kruszcu wpływa przede wszystkim kryzys ekonomiczny oraz spore zapotrzebowanie przemysłu. Trzeba też zauważyć, że srebro stosowane jest do produkowania paneli fotowoltaicznych, których obecnie montuje się coraz więcej. Warto też dodać, że inwestycja w energię słoneczną należy do najważniejszego elementu programu prezydenta Bidena. Oprócz tego w związku z upowszechnianiem się pracy zdalnej stale rośnie zapotrzebowanie na komputery oraz laptopy – do ich produkcji wykorzystywane jest często srebro. Wiele osób jest przekonania, iż srebro należy kupować tuż przed kryzysem światowym. Jest tak dlatego, bowiem trzyma ono wartość. Z tego powodu zainteresowanie srebrem wzrasta w niepewnych czasach. Trzeba zauważyć, że srebro, tak samo jak złoto, najlepiej kupować jako tak zwaną poduszkę finansową – jest ona odporna na inflację. Ponadto srebro jest płynnym aktywem, które ma dodatkowo bardzo szerokie zastosowanie w wielu różnych branżach. Trzeba jednak traktować ten kruszec jako część portfela inwestycyjnego i jako poduszkę inwestycyjną. Trzeba powiedzieć, że inwestowanie w srebro – tak samo jak w przypadku innych aktywów – wiązać się będzie z pewnym ryzykiem. Mimo tego, że szacuje się, iż srebro nie będzie obecnie drożało, to jednak trzeba pamiętać, iż rynki finansowe w tych trudnych czasach nie są przewidywalne.

Sztabki srebra – czy warto je kupować?

W obecnych czasach wiele osób decyduje się na kupno sztabek srebra. Jest to względnie bezpieczna inwestycja, zwłaszcza w ciężkich czasach. Należy pamiętać, że w przypadku sztabek istotne jej to, z jakiej próby srebra zostały one stworzone. Warto pamiętać, że najcenniejsze są te o próbie 999 – mowa tutaj o czystym srebrze. Obecnie dostępne są sztabki o wadze od jednego grama do nawet kilku kilogramów. Bardzo popularne są obecnie sztabki jednokilogramowe, bowiem bardzo łatwo można je przetransportować oraz przechować. Warto też powiedzieć o tym, że inwestorzy rzadziej kupują sztabki niż monety, bowiem ich płynność jest o wiele mniejsza niż monet. Ponadto są też o wiele droższe niż monety w przeliczeniu ceny na jeden gram. Kupno srebrnych sztabek to bardzo dobry pomysł dla inwestorów, którzy mają cel ulokowania w tym metalu większych kwot. Srebrne sztabki bardzo łatwo przechowywać.