oZłocie.pl

Złoto, Biżuteria, Biznes, Finanse

rozwiązania finansowe dla Twojej firmy
Ciekawostki

Pozabankowe rozwiązania finansowe dla Twojej firmy

W Polsce sektor usług finansowych skierowanych do przedsiębiorców nie jest zmonopolizowany przez banki. Firmy mogą korzystać z kredytów, pożyczek, faktoringu i wielu innych usług bez przeszkód, jednak prawdziwym wyzwaniem dla przedsiębiorców – zwłaszcza tych, za którymi nie stoi wieloletnie doświadczenie i praktyka – jest prawidłowa ocena przydatności danej usługi i wybór najbardziej optymalnego rozwiązania. Sprawdź, jakie pozabankowe rozwiązania finansowe dla Twojej firmy są dostępne bez przeszkód i które z nich warto wziąć pod uwagę! 

Pożyczki i chwilówki 

Nagłe zapotrzebowanie na gotówkę popycha zarówno przedsiębiorców, jak i konsumentów do korzystania z ofert pożyczkowych lub kredytów-chwilówek. Minusem tego rodzaju usług finansowych jest wysokie oprocentowanie oraz niskie limity kwotowe odpowiednie dla klientów prywatnych, ale często niewystarczające dla przedsiębiorców. RRSO w wysokości 30, 50, a nawet 80% w świecie pożyczek błyskawicznych nie jest niczym niespotykanym, a to oznacza bardzo wysokie koszty dla pożyczkobiorców.  

Niewątpliwym plusem takich rozwiązań są z pewnością szybka realizacja usługi oraz brak konieczności dostarczania stosów dokumentów dotyczących sytuacji finansowej przedsiębiorstwa.  

Finansowanie faktur 

Świetną alternatywą dla przedsiębiorców może się okazać finansowanie faktur. W tym przypadku przedsiębiorca nie pożycza pieniędzy, a pozbywa się wystawionych swoim kontrahentom faktur sprzedażowych, by otrzymać za nie pieniądze od razu, a nie czekać na to, aż klienci zdecydują się uregulować należności. Finansowanie faktur jest szczególnie przydatne, jeżeli Twoja firma wystawia faktury z odległymi terminami płatności. Warto jednak pamiętać, że wierzytelności będące przedmiotem finansowania faktur nie mogą być wymagalne.  

Faktoring online, czyli regularne finansowanie faktur 

Faktoring online to usługa, która również polega na finansowaniu faktur, lecz różni się od omawianej poprzednio tym, że przedsiębiorca zawiera umowę z faktorem, na przykład na okres 12 miesięcy. W tym czasie firma otrzymuje dostęp do Strefy klienta oraz limitu faktoringowego, z których może korzystać, by finansować wystawione zgłoszonym kontrahentom faktury.  

Faktoring online jest szczególnie korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy regularnie wystawiają faktury z długimi terminami płatności. Praktyka ta jest rozpowszechniona zwłaszcza w branżach TSL czy budownictwie. Nierzadko przedsiębiorcy muszą wystawiać faktury nawet z 60-dniowym lub 90-dniowym terminem płatności po to, by spełnić oczekiwania kontrahentów (którzy często sami borykają się z problemami dotyczącymi płynności finansowej). To z kolei prowadzi do problemów z finansami. Gdy taka sytuacja się powtarza czy wręcz staje się nagminna, faktoring online jest właściwym rozwiązaniem.  

Przy wyborze faktoringu warto wziąć pod uwagę koszty (przede wszystkim dostępną metodę naliczania prowizji), ale także możliwość elastycznej spłaty, to czy istnieje konieczność wykorzystania limitu faktoringowego oraz czy faktorant może finansować w ramach faktoringu online także faktury kosztowe. 

Sprawdź, czy faktoring online od PragmaGO to rozwiązanie optymalne dla Twojej firmy. Wejdź na https://pragmago.pl/faktoring-online/  i zapoznaj się z ofertą! 

W razie dalszych wątpliwości wypełnij formularz kontaktowy. Odezwie się do Ciebie doradca klienta z PragmaGO i pomoże w wyborze usługi, jakiej potrzebuje Twoja firma. Zadowolenie klienta jest najważniejsze dla PragmaGO.