oZłocie.pl

Złoto, Biżuteria, Biznes, Finanse

Złoto

Jak szybko, wygodnie i tanio wysłać przesyłkę kurierem?

Przesyłki kurierskie wypierają inne formy wysyłki. Kurier to szybka dostawa do drzwi, możliwość śledzenia paczki, a do tego atrakcyjna cena. Nic, więc dziwnego, że wysyłka za pośrednictwem kurierów, cieszy się coraz większą popularnością.

Czy kurierowi można płacić kartą?

Możliwość dokonania płatności kartą jest zależna od firmy przewozowej. Wiele z nich udostępnia taką usługę. Największe firmy kurierskie już od lat dopuszczają płatność kartą. Właściwie, każdy kurier powinien być wyposażony w przenośny terminal płatniczy. Od 2017 r., płacić w ten sposób można, nawet kurierom Poczty Polskiej. Jeżeli jednak korzystamy z usług małej i nieznanej firmy – to lepiej zapytać o taką możliwość, żeby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki.

Kurier za pobraniem

Kurier cennik za pobraniem polega na wysyłce paczki, która jest opłacana przez adresata dopiero przy jej odbiorze. Wszyscy, którzy zastanawiają się ile kosztuje kurier, można uspokoić. Ceny ich usług są niższe niż wysyłka identycznej paczki w tradycyjny sposób.
Jeżeli chodzi o różnicę w cenie pomiędzy zwykłą przesyłką kurierską, a przesyłką za pobraniem – to jest ona niewielka. Zazwyczaj jest to kilka złotych. Jeżeli odbiorca ma ponieść koszty wysyłki kurierskiej, to powinien on zostać poinformowany o tej różnicy w cenie.

Wiele osób wybiera opcję dostawy kurierem za pobraniem, ponieważ z perspektywy adresata jest to najbezpieczniejsza forma przesyłki. Nie trzeba się wtedy obawiać, że sprzedawca nie dotrzyma swojej części umowy. Jeśli nie wyśle towaru, to po prostu nie dostanie pieniędzy.

Jak zamówić kuriera za pobraniem?

Na Internecie można znaleźć setki instrukcji jak wysłać przesyłkę kurierem. To bardzo proste! Najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty AlleKurier. Platforma ta pozwala na porównanie cen największych przewoźników. Wystarczy podać wymiary oraz wagę przesyłki, a system sam zaproponuje najtańsze rozwiązanie. Do wyboru mamy jeszcze dwie opcje – czy zaniesiemy przesyłkę do punktu nadawczego, czy też kurier podjedzie po nią na wskazany adres. Oczywiście, zależne jest to od gabarytu paczki. Duże przesyłki, czy palety lepiej przekazać bezpośrednio kurierowi.

Po zadecydowaniu, jaki kurier dostarczy naszą paczkę, wystarczy uzupełnić niezbędne dane. Najważniejsze jest wypełnienie danych adresowych odbiorcy i nadawcy. Później, należy też zaznaczyć rodzaj opakowania oraz bardzo ogólną informację na temat tego, co jest w przesyłce. Na tym etapie można też zaznaczyć informację o pobraniu – wystarczy wpisać właściwą kwotę. Ważne jest jednak by pamiętać, że koszt przesyłki zawsze ponosi nadawca. Jeżeli chcesz odzyskać swoje pieniądze, to kwotę pobrania koniecznie powiększ o koszt przesyłki kurierskiej.

Poprawne uzupełnienie formularza powoduje wygenerowanie etykiety. Nadawca musi ją wydrukować i nakleić na przesyłce. Jeżeli wybraliśmy opcję nadania w punkcie, to możemy zanieść ją od razu we wskazane miejsce. Jeżeli przesyłkę ma odebrać kurier – to musimy uzbroić się w cierpliwość i na niego poczekać.