oZłocie.pl

Złoto, Biżuteria, Biznes, Finanse

Ciekawostki Złoto

Największy producent srebra na świecie

Tempo wzrostu światowej produkcji srebra w ciągu ostatniego stulecia jest zadziwiające. Kiedy Kolumb przybył do Ameryki, świat produkował zaledwie 7 milionów uncji srebra rocznie. Dziś największa na świecie pierwotna kopalnia srebra, kopalnia Sauicto Fresnillo, wyprodukowała trzy razy tyle w ciągu jednego roku.

Największy producent srebra na świecie

Pomyśl o tym przez chwilę. Jedna kopalnia srebra w ubiegłym roku wyprodukowała trzy razy więcej niż globalna ilość w 1493 roku. Według raportu US Bureau of Mines 1930 na temat podsumowanych danych o produkcji srebra, średnia roczna produkcja srebra na świecie w latach 1493–1600 wynosiła 6,9 miliona uncji. Jak widzimy, średnia roczna światowa produkcja srebra wzrosła z 6,9 Moz w latach 1493-1600, do 13 Moz od 1600-1700, 18 Moz od 1700-1800, 51 Moz od 1800-1900, 274 Moz od 1900-2000 722 Moz od 2000-2017. Ponownie, liczby te reprezentują średnią roczną produkcję srebra dla każdego okresu.

Analitycy rynku i inwestorzy często postrzegają akcje srebra jako tanie inwestycje w metale szlachetne, zwłaszcza gdy szukają ulgi na niestabilnych rynkach akcji. Srebro korzysta z szerokiej gamy zastosowań przemysłowych – w stomatologii, kontaktach elektrycznych, filtracji wody, panelach słonecznych i instrumentach medycznych – które uzupełniają popyt na srebro w formie biżuterii lub jako inwestycja.

Wheaton Precious Metals Corp

Firmy wydobywające srebro, które odnoszą sukcesy, to nie tylko największe lub najbardziej obiecujące zasoby srebra, ale także najlepiej kontrolują koszty produkcji. Oto pięć najwyżej ocenianych firm wydobywczych srebra, które znajdują się w najlepszej sytuacji, aby zwiększyć swoje przychody, zyski i ceny akcji w przypadku wzrostu cen srebra. Wheaton Precious Metals Corp, dawniej Silver Wheaton Corp ma unikalny model biznesowy, dzięki któremu jest jedną z najbardziej udanych firm srebrnych. Jako firma zajmująca się przesyłaniem srebra, nie zajmuje się bezpośrednio eksploracją i rozwojem kopalni srebra. Oznacza to, że inwestuje w produkcję innych firm wydobywczych srebra poprzez długoterminowe umowy zakupu, które umożliwiają mu zablokowanie przyszłej produkcji srebra po korzystnych cenach.