oZłocie.pl

Złoto, Biżuteria, Biznes, Finanse

Złoto

Przewóz złota przez granicę – co warto wiedzieć?

Rutynowo mówię o tym, jak złoto jest nieodłącznym przechowywaniem wartości, a wszystkie portfele inwestycyjne powinny być przynajmniej częściowo złożone ze złota fizycznego. Jednak podobnie jak inne opcje inwestycyjne, w których inwestycja jest przechowywana, jest prawie tak samo ważna, jak na rynku. Pierwsza i najprostsza teoretycznie opcja polega na tym, aby samodzielnie przetransportować złoto lub srebro przez bilet w linii lotniczej.

Przewóz złota przez granicę

W takich przypadkach należy jednak wziąć pod uwagę: bezpieczeństwo, ubezpieczenie, odprawę celną. Może się zdarzyć, że nie będziesz musiał wypełniać formularzy celnych. Jeśli jesteś Amerykaninem mieszkającym w USA, Departament Handlu Zagranicznego Biura Spisu Powszechnego kontroluje ten proces.
Zasady dotyczące transgranicznego ruchu złota są zawiłe w wielu przypadkach. Być może będziesz musiał zapłacić podatek lub cło do nowego kraju, w którym importujesz złoto. Na przykład w Kanadzie można importować podatek na zasadzie federalnej, ale może być konieczne zapłacenie podatku od sprzedaży w prowincji, zasady dotyczące tego transferu różnią się w zależności od prowincji.

Przewóz złota

Istnieje kilka różnych opcji dla firm transportowych, które wysyłają złoto w Twoim imieniu. Zajmują się bezpieczeństwem, cłami i obowiązkami, ubezpieczeniem i przejmują twoje złoto, przenosząc je z punktu A do punktu B bezpiecznie. Przenoszenie niewielkiej ilości złota jest dość drogie. Firmy te muszą zebrać dużo należytej staranności wobec swoich klientów, aby spełnić wymogi graniczne. Przy sprzedaży złota najprawdopodobniej zainicjujesz zdarzenie podatkowe, które należy wziąć pod uwagę. Istnieją pewne firmy księgowe, które mogą działać jako giełda. Kupowanie złota i przenoszenie go za granicę w sposób wolny od podatku to świetny sposób na zabezpieczenie się przed kryzysem walutowym. Warto to jednak dobrze zaplanować, ponieważ przewóz złota przez granicę to nie jest tak prosta czynność jak mogłaby się wydawać. Warto jednak to zrobić.